1224 = Linka pomoci řidičům

30.03.2015 16:36

1224  = Linka pomoci řidičům

Linka vznikla ze společné aktivity pojišťoven, jednotné telefonní číslo je 1224. Jedná se o společnou linku pojišťoven, aby každému řidiči, policistovi nebo hasiči stačilo znát jedno univerzální telefonní číslo.

Provozovat ho bude Česká kancelář pojistitelů (ČKP), která tak chce řidiče ochránit před tzv. lovci nehod. Tyto asistenční služby bez vyzvání vyjíždějí k nehodám a nabízejí opravy či zapůjčení náhradního vozu, jejich služby ovšem pojišťovny často hradí pouze částečně.

Linka pomoci řidičům slouží k zajištění odtahu, pokud je vozidlo po nehodě či poruše v ČR nepojízdné (ze zahraničí však klient musí volat na asistenční linku). Logistika provozu linky zajistí, že Vám bude asistovat Vaše asistenční služba (podle pojišťovny POV Vašeho vozidla) a Vy tedy využijete bezplatné limity z Vašeho pojištění.

Pojišťovací trh se v tomto ohledu hodlá aktivně bránit tzv. "crashuntingu" (lovcům škod) a zároveň chce chránit klienta před těmito odtahovými službami s nekalými praktikami (zneužití klientovy nouze, obrovské nadhodnocení odtahu, nadhodnocení ceny za zapůjčení náhradního vozidla, za opravy).

Zřízení linky nevylučuje možnost kontaktovat asistenční linku Vaší pojišťovny napřímo.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.